Aktywny wypoczynek,  Atrakcje,  Kierunek,  Lato,  Wypoczynek,  Zima,  Zwiedzanie

Magiczna Madera, kraina wiecznej wiosny

Udostępnij

Niezwykła wyspa na Oceanie Atlantyckim.

Zielony podzwrotnikowy raj, dzięki stałej temperaturze dziennej – około 24°C przez cały rok jest atrakcyjna dla turystów. Zachwycają tu zróżnicowane krajobrazy z zapierającymi dech w piersiach urwiskami i malowniczymi wodospadami.

Dlaczego nazywana jest też „ogrodem na Atlantyku”? Czym zachwyca i przyciąga turystów?

Czy spektakularnymi widokami z drugiego co do wielkości klifu Europy, czy niezwykłą przyrodą i setkami kilometrów tras spacerowych, a może tropikalnymi owocami i smaczną kuchnią, unikatowym winem Madeira i wieczorami w Fado? A może zauroczyło Was Funchal? Funchal stolica Madery rozciąga się od wybrzeża z pięknym portem aż po wzgórza, na które można wjechać kolejką linową. Organizowane są tu liczne imprezy: w maju Festiwal Kwiatów, w karnawale gwarne parady, spektakularny pokaz sztucznych ogni w Sylwestra. Jest tu mnóstwo kameralnych knajpek i restauracji, najbardziej klimatyczne są w starej części miasta, kolorowe targi, najsłynniejszy to Mercado dos Lavradores – można tu kupić egzotyczne owoce, oryginalne stroje czy ręcznie tkane gobeliny. Najpiękniejsza panorama Funchal roztacza się z punktu widokowego Pico dos Barcelos.

Blisko stolicy znajdują się 2 polecane przez nas hotele: Meliá Madeira Mare Resort & Spa 5* i Hotel VidaMar Resort Madeira 5*

A Was czym zachwyciła? A może nie zachwyciła! Gdzie się zatrzymaliście?

Napiszcie w komentarzach kilka słów o swoim pobycie i swoich odczuciach.

Zostaw komentarz